Muzyka dla Niepodległej - koncert Violino

1 października naszą szkołę odwiedził bardzo interesujący duet. Była to grupa artystyczna „Violino”.


W jej skład wchodził młody pianista oraz doświadczona skrzypaczka. Przekazali nam oni wiele wiedzy na temat muzyki, jak i pokazali, co znaczy być mistrzem w swoim fachu, którym w ich przypadku zdecydowanie jest muzyka.

Jako, że w obecnym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski, to tematem przewodnim spotkania była zarówno polska muzyka, jak i genialni polscy kompozytorzy. Nasi uczniowie poznali wiele nie do końca oczywistych faktów z życia m. in. takich artystów jak Fryderyk Chopin, czy Tomasz Lipiński. Usłyszeli również, jak brzmią najbardziej klasyczne polskie tańce i pieśni, takie jak, Polonez, Oberek, czy Kujawiak. Oczywiście, po „prezentacji” każdego z poszczególnych tańców, uczniowie mogli go wysłuchać w wykonaniu duetu „Violino”.

 Z pewnością wszystkim podobał się występ, gdyż został on nagrodzony gromkimi brawami ze strony uczniów i pracowników naszej szkoły. Był on bardzo pouczający, ponieważ przedstawił młodszym oraz przypomniał starszym klasykę polskiej muzyki, bo kiedy, jak nie w 100-lecie odzyskania Niepodległości jest na to tak dobra okazja?

               

 

1violino.jpg2violino.jpg3violino.jpg4violino.jpg

Ta strona używa plików cookie do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się, że możemy umieszczać tego rodzaju pliki cookie na Twoim urządzeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej: dokumenty GDPR.

Akceptuję politykę tej strony:
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk