Klub Wolontariatu

 

 DZIAŁANIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

 

Rada Szkolnego Klubu Wolontariatu:

 

Przewodniczący: PIOTR SUFLETA

Zastępca: BARTŁOMIEJ DYRAGA

Członkowie: KAMILA LATOS, KAMILA LATOS

 

GÓRA GROSZA

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji: Góra Grosza. Zebraliśmy 254,35 zł. Pomogliśmy dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinach. Dzieciom, którym należy się wsparcie! Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach, a organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

IMG_1210 [640x480].JPG

 

XXVI MIĘDZYNARODOWY fESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły, działający w Szkolnym Kole Wolontariatu wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W tym roku zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie podwójnie, ponieważ pomagaliśmy także podczas przesłuchań rejonowych festiwalu, a nie jak to było w ubiegłym roku tylko podczas finałów. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Piotr Sufleta, Nikola Mazan oraz Karolina Płatek. Nasi uczniowie, mimo że byli najmłodszymi wolontariuszami podczas tego wydarzenia spisali się, jak zawsze na medal. Udział w festiwalu to ogromne przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i wolontariuszy. Atmosfera, jaką tworzą sami na miejscu jest wspaniała. Mamy nadzieję, że podczas finałów festiwalowych, gdzie pracy będzie o wiele więcej poradzimy sobie równie wspaniale.

 

KIERMASZ CHARYTATYWNY

5 grudnia obchodziliśmy dzień wolontariusza. W naszej szkole z ramienia Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowaliśmy kiermasz ciast, z którego dochód przekazaliśmy na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Ciasta rozeszły się w mgnieniu oka, a spóźnialscy musieli niestety obejść się smakiem wspaniałych ciast, jakie przygotowali nasi wolontariusze. Z tej samej okazji zorganizowaliśmy również zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy co schroniska.

1kiermasz_charytatywny.JPG2kiermasz_charytatywny.JPG3kiermasz_charytatywny.JPG4kiermasz_charytatywny.JPG5kiermasz_charytatywny.JPG72663745_584309038975345_2146534601961504768_n [640x480].jpg

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Do świąt jeszcze wprawdzie daleko..., ale my już działamy! W tym roku włączyliśmy się w akcję organizowaną przez organizację Anioł mieszka po sąsiedzku - Katowice. Akcja polegała na wykonaniu kartek świątecznych dla dzieci z oddziału onkologicznego w CZD w Katowicach. Wolontariusze, jak zawsze stanęli na wysokości zadania i na czas dostarczyli mnóstwo pięknych kartek!

 

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM

Stowrzyszenie Sursum Corda pomaga dzieciom chorym, niepełnosprawnym. Organizuje kampanię charytatywną "Świąteczne kartki dobroczynne". Uczniowie mogli pomóc chorym dzieciom kupując piękne, świąteczne kartki. Akcja sprzedaży kartek trwała tylko jeden dzień. Zainteresowanie było ogromne!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję!  

 

1kartki_swiateczne.JPG2kartki_swiateczne.JPG3kartki_swiateczne.JPG4kartki_swiateczne.JPG
 

 

MIKOŁAJ NA KRESACH

Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty - Mikołaj na Kresach. Cała nasza społeczność szkolna zebrała mnóstwo darów, które mogliśmy przekazać dla potrzebujących Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju, a mianowicie na Ukrainie, czy Białorusi. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc akcję i dołożyć swoją cegiełkę. Warto pamiętać o naszych rodakach mieszkających na obczyźnie. Mamy nadzieję, że akcja choć w najmniejszym stopniu pomoże tymże rodzinom i poczują się w święta, tak jakby byli między nami, tu w naszym kraju.

 

SPOTKANIE WOLONTARIATU

W październiku chętni uczniowie uczestniczyli w spotkaniach Szkolnego Koła Wolontariatu. Pierwsze spotkania miały charakter organizacyjny. Musieliśmy przedyskutować wiele tematów, bo w tym roku czeka nas wiele pracy! Bardzo nas to cieszy! Lubimy i co najważniejsze chcemy pomagać i nieść dobro! Podczas jednego z naszych spotkań wyłoniliśmy także reprezentantów naszego SK Wolontariatu. Przewodniczącym został Piotr Sufleta, zastępcą Bartłomiej Dyraga, a sekretarzem została Kamila Gawron i Kamila Latos. Nowa rada Wolontariatu prężnie działa i co dzień ma coraz więcej pomysłów. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować, jak największą ilość przedsięwzięć. Liczymy również na to, że nasze szeregi zasilą nowi uczniowie, a cała społeczność zaangażuje się w nasze działania.

 

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

1 września 2019 roku wolontariusze: Jan Fiedor i Szymon Koziorowski oddali hołd żołnierzom spoczywającym na cmentarzu w Sączowie.Uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach:

  • Franciszka Budka - żołnierza walczącego w pierwszych dniach września 1939 roku u boku generała Władysława Andersa
  • Eugeniusza Lubasa - żołnierza Armii Krajowej, który zginął w walce z gestapo w 1945 roku
  • Aleksandra Pachucy - starszego sapera walczącego pod Monte Cassino
  • Nieznanych żołnierzy walczących o wolność ojczyzny w latach 1918 - 1945

Pamiętajmy o bohaterskich żołnierzach, którzy walczyli za ojczyznę!

"My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy" - genarał Witold Urbanowicz

 

 

1...JPG2...JPG3...JPG4...JPG5...JPG

 

WSPIERAMY PODOPIECZNYCH FUNDACJI SURSUM CORDA

Wolontariuszki Szkolnego Klubu Lotnik Pomocnik zachęcały uczniów do wsparcia fundacji Sursum Corda. 

Uczniowie kupowali wielkanocne kartki przygotowane przez fundację. Pieniądze ze sprzedaży kartek- 106 złotych -  zostały wpłacone na konto Sursum Corda.
Dziękujemy uczniom, którzy wsparli tę akcję. Dzięki temu możemy pomóc chorym dzieciom!

 

1FUNDACJA.JPG2FUNDACJA.JPG

 

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Nasi uczniowie co roku pomagają bezdomnym zwierzętom!
W tym roku dzieci przekazały karmę dla piesków ze schroniska w Miedarach z gminy Zbrosławice. Cieszymy się, że nasi uczniowie zawsze chętnie pomagają.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom! 

Szkolny Klub Wolontariatu Lotnik Pomocnik

 

1schronisko.JPG2schronisko.JPG3schronisko.JPG4schronisko.JPG5schronisko.JPG

 

WIOSENNE PORZĄDKI 

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Lotnik Pomocnik postanowili zrobić coś dobrego.  W tym roku wolontariusze zbierali śmieci na terenie osiedla Mierzęcice. 

Akcja "Wiosenne porządki" przebiegała bardzo sprawnie. Zebraliśmy 20 worków śmieci. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy. Martwi nas fakt, że są osoby, które nie szanują przyrody i wyrzucają śmieci do lasów czy parków.  

Naszą pracę doceniła Pani Anna Jabłońska - sołtys Mierzęcic Osiedla. Podczas szkolnego apelu Pani sołtys podziękowała uczniom za pracę i podarowała piękną książkę - album przyrodniczy. Wolontariusze otrzymali również słodkie niespodzianki.  

Chętnie pomagamy! O przyrodę dbamy!

 

1wiosenne_porzadki.JPG2wiosenne_porzadki.JPG3wiosenne_porzadki.JPG4wiosenne_porzadki.JPG5wiosenne_porzadki.JPG
 

 

AKCJE CHARYTATYWNE

Pod koniec listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza.

Akcja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomaganie dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych. Towarzystwo Nasz Dom przeznacza pieniądze ze zbiórki na zakup rzeczy codziennego użytku, wsparcie w remontach oraz bezpośrednią pomoc specjalistyczną dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga rozwijać talenty, pasje i zainteresowania podopiecznych. Akcja trwała do 2 stycznia 2019 roku. Zebraliśmy 96,90 złotych.

Za każdy grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji - zbiórki publicznej: "Zbudujemy Dom Hospicyjny". Organizatorem zbiórki jest Fundacja Z serca do serca z siedzibą w Kępie Zaleszańskim. Całkowity dochód ze zbiórki jest przeznaczony na ochronę i promocję zdrowia- budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci w Zaleszanach - woj. Podkarpackie. W naszej szkole zbiórka pieniędzy odbyła się 13,14 i 20 grudnia 2018 roku. Uczniowie zorganizowali również kiermasz ciast. Pieniądze ze sprzedaży ciast zostały przekazane fundacji
Z serca do serca. Razem zebraliśmy - 987,21 złotych. Wszystkim, którzy wsparli akcję, wspaniałym darczyńcom DZIĘKUJEMY!

 

P1090376 [640x480].JPGP1090380 [640x480].JPGP1090392 [640x480].JPGP1090580 [640x480].JPGP1090583 [640x480].JPGP1090596 [640x480].JPGP1090598 [640x480].JPG

 

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne". Dochód ze sprzedaży kartek - 150,00 złotych został przekazany Stowarzyszeniu Sursum Corda. Stowarzyszenie niesie pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu " Na Ratunek"
Piękny zwyczaj znamy - Świąteczne kartki wysyłamy!
Kartki kupujemy - chorym pomożemy! -
Szkolny Klub Wolontariatu

 

1kartki.JPG2kartki.JPG

 

AKCJA CHARYTATYWNA

W październiku i listopadzie nasi uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej: Szkoło pomóż i Ty!
Uczniowie kupując cegiełki pomagali 15 letniemu Łukaszowi Flis, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy w tegorocznej akcji wsparli podopiecznego Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty - Szkolne Koło Wolontariatu.

 

P1090266 [800x600].JPGP1090320 [800x600].JPGP1090321 [800x600].JPG

 

PAMIĘTAMY O DZIELNYCH ŻOŁNIERZACH

Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu Lotnik Pomocnik przed Dniem Wszystkich Świętych udali się na Cmentarz Parafialny do Sączowa.

Cmentarz w Sączowie założony został w XIX wieku, położy jest na zboczu wzgórza sączowskiego. Stał się miejscem spoczynku mieszkańców wsi: Sączów, Ożarowice, Zendek, Nowa Wieś, Pyrzowice, Tąpkowice, Ossy, Niezdara, Myszkowice i Celiny. Na cmentarzu w Sączowie spoczywają zasłużeni dla Ojczyzny żołnierze. Odwiedziliśmy ich groby, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Był czas na modlitwę i zadumę. Oddaliśmy hołd dzielnym ludziom, bohaterskim żołnierzom, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

Grób Nieznanego Żołnierza: 

Na grobie znajduje się pamiątkowa tablica z napisem: Grób nieznanych żołnierzy walczących o wolność ojczyzny w latach 1918 - 1945. W miejscu tym spoczywają: żołnierz poborowy z Pyrzowic - Ś.P. Staś Mołik. Żołnierz w 1920 roku zatonął w Dnieprze podczas walk w obronie Kresów. Żołnierz I Brygady - Ś.P. Stanisław Wylężek. Zginął w obronie ojczyzny w 1920 roku.Ś.P. Franciszek Budek - żołnierz Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. Franciszek Budek osobiście znał Józefa Piłsudskiego. Woził mu pocztę i meldunki do dworku w Sulejówku z racji pełnionej służby wojskowej w Kompanii Zamkowej. Od 11 września 1939 roku Pułk Szwoleżerów walczył w dwóch grupach. Franciszek Budek walczył w grupie pod dowództwem generała Władysława Andersa. 3 X 1939 roku grupa ta skapitulowała przed przeważającymi siłami niemieckimi. Żołnierze dostali się do niewoli niemieckiej. Franciszek Budek został w 1945 roku wyzwolony przez Armię Amerykańską.

Ś.P. Jerzy Bogusław Głażewski - na cmentarzu w Sączowie znajduje się pamiątkowa tablica ku czci pochodzącego z Myszkowic młodego marynarza poległego podczas II wojny światowej ś.p. Jerzego Bogusława Głażewskiego. Jerzy Głażewski wstąpił do wojska 3 lutego 1937 roku jako ochotnik i pełnił służbę wojskową na okręcie wojennym ORP GROM. W trakcie II wojny światowej Grom miał za zadanie atakować przybrzeżne pozycje wojsk niemieckich i transporty zaopatrzenia. 4 maja 1940 roku Grom został zbombardowany przez niemiecki samolot. Podczas tego ataku ginie starszy marynarz Jerzy Głażewski. Istnieje przekaz, że żołnierz został trafiony serią karabinu maszynowego przed eksplozją okrętu i jego zatonięciem.

Ś.P.Aleksander Pachuca - starszy saper. Podczas II wojny światowej służył w 5 Kresowym Batalionie Saperów. Batalion ten miał wiele zadań do wykonania m.inn. rozminowywanie pozycji wyjściowych w rejonie umocnień niemieckich pod Monte Cassino. Prace te wykonywano pod ciągłym ostrzałem niemieckim. W maju 1944 roku Aleksander Pachuca został przydzielony do sztabu dowództwa 5 Batalionu Saperów. Pełnił w nim funkcję gońca motocyklowego. Po wąskich, górskich śnieżkach z nieustannym narażeniem utraty życia z powodu ostrzałów nieprzyjacielskich przewoził meldunki i rozkazy. Wykonywał wszystkie czynności żołnierskie i saperskie. Aleksander Pachuca po zakończeniu działań wojennych wrócił do kraju i od 1953 roku mieszkał w Sączowie.

Żołnierz Armii Krajowej Eugeniusz Lubas zginął w walce z Gestapo w obronie ojczyzny dnia 21 stycznia 1945 roku (miał 23 lata)
O losach niektórych z tych żołnierzy możemy dowiedzieć się ze strony internetowej stowarzyszenia Siemonia w zakładce: Ludzkie losy.

Wolontariusze ozdobili groby kwiatami oraz biało czerwonymi chorągiewkami. Oddaliśmy cześć żołnierzom również w związku z przypadającą wkrótce 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Dziękujemy za ofiarę życia, bohaterstwo i miłość do Ojczyzny.

Od tego roku szkolne koło wolontariatu będzie opiekować się grobami żołnierzy w Sączowie. Naszym obowiązkiem jest ocalić od zapomnienia pamięć o nich i przekazać ją następnym pokoleniom. 

Cześć i chwała BOHATEROM!

 

P1080914 [800x600].JPGP1090180 [800x600].JPGP1090181 [800x600].JPGP1090186 [800x600].JPGP1090188 [800x600].JPGP1090189 [800x600].JPG

 

 POMAGAMY DZIECION W PUERTO LIBERTAD

Pomagamy dzieciom w Puerto Libertad, prowincji Misiones w Argentynie!
26 października 2018 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował kiermasz ciast. Pieniążki - 409 zł ze sprzedaży ciast zostały wpłacone na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego "Mutima" z Kalwarii Zebrzydowskiej. Za otrzymane od nas pieniądze zostanie zakupione mleko dla potrzebujących dzieci z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Puerto Libertad, Prowincja Misiones w Argentynie. W tej miejscowości dzieciom i ich rodzinom pomagają misjonarze - bernardyni. Misjonarze i wolontariusze z parafialnego Caritas dożywiają dzieci od poniedziałku do piątku. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wsparli akcję pomocy dzieciom z Argentyny: "Copa de leche", tzn "Kubek mleka". Nasza świetlica zamieniła się w "kawiarenkę", gdzie wspaniali wolontariusze sprzedawali ciasta, ciasteczka i babeczki! Kiermasz cieszył się dużą popularnością! Akcja pomocy dzieciom odniosła wielki sukces! Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom: rodzicom, babciom, dzieciom za przepyszne wypieki! Jesteście wspaniali! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zakupili słodkości! Na WAS zawsze można liczyć!       
Szkolny Klub Wolontariatu "Lotnik Pomocnik"

 

1pomagamy.JPG2pomagamy.JPG3pomagamy.JPG4pomagamy.JPG5pomagamy.JPG6pomagamy.JPG7pomagamy.JPG8pomagamy.JPG9pomagamy.JPG10pomagamy.JPG11pomagamy.JPG

 

NASI UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI "BOHATERON PAMIĘTAMY!"


Celem akcji jest upamiętnienie bohaterów powstania warszawskiego. Do 2 października wysyłaliśmy kartki z życzeniami, podziękowaniami i słowami wsparcia dla bohaterskich uczestników powstania warszawskiego z 1944 roku. Mamy nadzieję, że w ten skromny sposób podziękujemy za ich odwagę i walkę w obronie ojczyzny.
Bohaterscy powstańcy - Pamiętamy! Cześć i chwała bohaterom!

 

1kartki.JPG2kartki.JPG3kartki.JPG

 

ZBIÓRKA NA DOM DZIECKA 


Ostatnia akcja naszych wolontariuszy w tym roku przebiegała pod hasłem zbiórki potrzebnych rzeczy dla Dzieci z Domu Dziecka w Sosnowcu. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że udział w takich akcjach ich jednoczy i znowu stanęli na wysokości zadania! Uczniowie przynieśli mnóstwo potrzebnych rzeczy! Cieszymy się, że nasi uczniowie okazują tak wiele empatii dla innych i chętni angażują się w takie przedsięwzięcia.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej zbiórki. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym znów uda nam się zorganizować taką akcję.

 

LOTNIK - POMOCNIK Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KATOWICACH

 

Wolontariusze wraz z całą społecznością szkolną od kilku miesięcy zbierali karmę dla bezdomnych zwierząt w Schronisku w Katowicach. Zwieńczeniem naszej akcji była wizyta w tymże schronisku. Przedstawiciele naszego klubu wolontariatu, którzy wraz z opiekunami udali się w odwiedziny do bezdomnych zwierząt mogli zobaczyć, jak żyją, jak mieszkają psy i koty porzucone przez swoich właścicieli. Wizyta w schronisku była dla naszych uczniów lekcją, jak należy traktować zwierzęta i jak bardzo odpowiedzialnym zadaniem jest posiadanie zwierzaka. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda nam się również zorganizować podobną zbiórkę i przekazać dla zwierząt. Może tym naszym małym gestem pomożemy tej (nie)szczęśliwej gromadce zwierząt ze schroniska.

 

1schronisko.JPG2schronisko.JPG3schronisko.JPG4schronisko.JPG5schronisko.JPG6schronisko.JPG7schronisko.JPG8schronisko.JPG9schronisko.JPG10schronisko.JPG

 

NIE TAKI ZWYKŁY SPACER...

Nasi wolontariusze znowu działają! Tym razem udaliśmy się na spacer, ale nie taki zwykły! Zauważyliśmy, że w naszej najbliższej okolicy jest mnóstwo śmieci, które wyrzucają ludzie, zanieczyszając tym samym nasze środowisko. Postanowiliśmy pomóc naszej planecie i zebrać zalegające na trawach śmieci. Nasi wolontariusze po raz kolejny pokazali, że potrafią się zmobilizować i zrobić coś bezinteresownie. Udało nam się wspólnie zebrać około 15 worków ze śmieciami! Mamy nadzieję, że choć w najmniejszym stopniu przyczyniliśmy się do tego, aby nasza okolica stała się piękniejsza, a nasza planeta mogła odetchnąć, że są jeszcze wśród dzieci i młodzieży osoby, które martwią się o jej dobro.

 

KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA DARII

 

W miniony piątek, 23 marca nasza świetlica zamieniła się na chwilę w ciastkarnię.

Nasi szkolni wolontariusze ze szkolnego klubu wolontariatu Lotnik - Pomocnik zorganizowali dobroczynny kiermasz ciast. Uczniowie z pomocą rodziców i dziadków przygotowali przepyszne ciasta, które następnie sprzedawali wśród kolegów i koleżanek. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Być może takie akcje staną się naszym cyklicznym wydarzeniem, a wszystkie pieniądze, które zarobimy przekażemy na cele charytatywne. Wszystkie zarobione pieniądze podczas naszego pierwszego kiermaszu, a było to aż 340zł! przekazaliśmy na Fundację Słoneczko, dla Darii Bajer, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe, dyzatrię spastyczną oraz epilepsję. Mamy nadzieję, że nasza drobna cegiełka pomoże choć troszkę Darii.

 

1pomagamy_darii.JPG2pomagamy_darii.JPG3pomagamy_darii.JPG4pomagamy_darii.JPG5pomagamy_darii.JPG6pomagamy_darii.JPG7pomagamy_darii.JPG8pomagamy_darii.JPG9pomagamy_darii.JPG10pomagamy_darii.JPG11pomagamy_darii.JPG

 

 

GÓRA GROSZA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Od końca listopada do stycznia nasi uczniowie wrzucali do szkolnej puszki grosiki. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 137 złotych! Nikt nie spodziewał się, że uda się zebrać, aż taką kwotę. Cała kwota uzbierana przez uczniów została przekazana na Towarzystwo Nasz Dom. Za rok z pewnością znowu włączymy się do tej akcji!

 

KARTKI WIELKANOCNE

Od 14 do 20 marca 2018 roku nasi wolontariusze włączyli się do kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne" -Wielkanoc 2018. Uczniowie naszej szkoły kupując przepiękną kartkę wielkanocną pomagają chorym i niepełnosprawnym  objętych pomocą programu " Na Ratunek" w Stowarzyszeniu Sursum Corda.
Jak zawsze serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i udział w tej pięknej akcji! 

1kartki_wielkancne.JPG2kartki_wielkancne.JPG3kartki_wielkancne.JPG4kartki_wielkancne.JPG5kartki_wielkancne.JPG

 

 

POMAGAMY WIKTORII 

Już od kilku lat nasi uczniowie przynoszą do szkoły plastikowe nakrętki. Dzieci wiedzą, że w ten sposób pomagają niepełnosprawnej dziewczynce - Wiktorii Kubik. Wiktoria jest podopieczną Fundacji " Zdążyć z Pomocą".
Przewodnią ideą Programu " Zdążyć z Pomocą" jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie
ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem tego programu
był prof.Zbigniew Religa, który pozostaje patronem fundacji. Fundacja ma ponad 33 000 podopiecznych. Fundacja przekazuje fundusze na leczenie i rehabilitację dzieci, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają!
Nakrętki zbieramy - chętnie pomagamy!
Szkolne Koło Wolontariatu

 

P1080285 [800x600].JPG

 

POMAGAMY ZWIERZĘTOM


Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w naszej akcji: Pomagamy zwierzętom!
Jak co roku w naszej szkole odbywa się zbiórka karmy, kocy i innych rzeczy potrzebnych psom i kotom w schronisku dla
bezdomnych zwierząt. Nasza zbiórka trwa do 16 kwietnia 2018 roku. Cieszymy się bo jak zwykle możemy liczyć na waszą pomoc. Nie jesteście obojętni i chętnie pomagacie! Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom dziękujemy.
Wszystkie dary zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach.


Dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu

 

1pomagamy.JPG2pomagamy.JPG3pomagamy.JPG4pomagamy.JPG5pomagamy.JPG

 

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

 

W grudniu nasi uczniowie kupowali kartki świąteczne przygotowane przez Stowarzyszenie Sursum Corda (w górę serca). Pomagaliśmy w ten sposób niepełnosprawnym dzieciom - podopiecznym fundacji.
Nasi uczniowie otrzymali od stowarzyszenia dyplomy - podziękowania. 

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję Świąteczne Kartki Dobroczynne przed Bożym Narodzeniem. Dzięki temu nasi niepełnosprawni Podopieczni będą mogli nadal korzystać z programu pomocy medycznej NA RATUNEK.
To wspaniale mieć takich PRZYJACIÓŁ! 
Stowarzyszenie Sursum Corda

 

1wolontariat.JPG2wolontariat.JPG

 

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z POTRZEBUJĄCYMI


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach już nie raz udowodnili, że potrafią pomagać, wspierać, kochać innych i służyć w potrzebie. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły dla wszystkich - biednych i bogatych, zdrowych i chorych, zadowolonych oraz nieszczęśliwych. W tych szczególnych dniach wszyscy ludzie są równi – dla Boga i drugiego człowieka. Ci najbardziej samotni i potrzebujący czasami o tym zapominają. Dlatego nasi uczniowie postanowili im o tym przypomnieć.
Dnia 4 stycznia 2018 roku uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się w odwiedziny do zaprzyjaźnionego już z nami Centrum Opieki Długoterminowej „Joanna”. Przygotowany przez naszych młodych aktorów spektakl jasełkowy wzruszył podopiecznych Ośrodka oraz przypomniał czasy młodości i szczęśliwych dni. Nasi uczniowie zanieśli mieszkańcom Domu Opieki nie tylko swą młodzieńczą radość i uśmiechy ale również przesłanie: „Człowiek nigdy nie jest sam – wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła i dostrzec wokół siebie innych…”

 

1koncert.JPG2koncert.JPG3koncert.JPG4koncert.JPG5koncert.JPG6koncert.JPG7koncert.JPG8koncert.JPG9koncert.JPG10koncert.JPG11koncert.JPG12koncert.JPG13koncert.JPG14koncert.JPG15koncert.JPG

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE


Nasi Wolontariusze zaczęli działać! Jednym z pierwszych działań jakie podjęliśmy na zewnątrz szkoły było wykonanie kartek świątecznych dla Podopiecznych DPS Joanna w Mierzęcicach. Nasi uczniowie wykonali dla Podopiecznych własnoręcznie kartki świąteczne, które wręczyli przy okazji występu artystycznego w DPS. Uczniowie bardzo chętnie podjęli tę inicjatywę i z pełnym zaangażowaniem włączyli się w tworzenie ozdób i kartek świątecznych. Mamy nadzieję, że ten mały gest, w który uczniowie włożyli całe swoje serce i zaangażowanie wywołał w sercach Podopiecznych radość. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia okazja, aby nasi Wolontariusze mogli dać coś od siebie, aby sprawić innym radość.

         Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Lotnik Pomocnik postanowili zrobić coś dobrego.  W tym roku wolontariusze zbierali śmieci na terenie osiedla Mierzęcice.      Akcja " Wiosenne porządki" przebiegała bardzo sprawnie. Zebraliśmy 20 worków śmieci. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy.   Martwi nas fakt, że są osoby, które nie szanują przyrody i wyrzucają śmieci do lasów czy parków.    Naszą pracę doceniła Pani Anna Jabłońska - sołtys Mierzęcic Osiedla. Podczas szkolnego apelu Pani sołtys podziękowała uczniom za pracę i podarowała piękną książkę - album przyrodniczy. Wolontariusze otrzymali również słodkie niespodzianki.                                                           Chętnie pomagamy! O przyrodę dbamy!  

Ta strona używa plików cookie do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się, że możemy umieszczać tego rodzaju pliki cookie na Twoim urządzeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej: dokumenty GDPR.

Akceptuję politykę tej strony:
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk