Sport wygrywa ze smartfonem!

Chociaż trudno w to uwierzyć w Szkole Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach przekonujemy się o tym każdego dnia.

Nasi uczniowie są niezwykle aktywni. Już od najmłodszych lat udzielają się sportowo nie tylko w szkole, ale i poza nią. Bierzemy udział w różnorodnych zawodach organizowanych na terenie gminy, powiatu i województwa. I często wracamy nagradzani. Jednak energia naszych uczniów jest nieskończona.
Zarówno Dyrektor naszej szkoły - Pani Marta Czapla, jak i wszyscy nauczyciele doskonale wiedzą, że uczniowie, którzy wyszaleją się podczas przerwy, będą lepiej pracować na lekcji. To właśnie przerwy śródlekcyjne są idealnym czasem na odrobinę ruchu. Udział w programach ogólnopolskich t.j. „Szkoła w ruchu” czy „Wf z klasą” zapewniały uczniom zdrową dawkę ruchu, którą pokochali. Dlatego na przerwach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa kontynuujemy działania, które rozpoczęliśmy.
Nasi uczniowie każdą przerwę spędzają na grze w tenisa stołowego oraz Dartsa. Niezwykłą frajdę sprawia im również gra w „piłkarzyki”, które to cieszą się ogromnym powodzeniem na obu szkolnych korytarzach.
Dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale uczą zdrowej rywalizacji oraz zasady „fair - play”.
Na takich przerwach dla naszych uczniów telefony mogą w ogóle nie istnieć….  „Sport wygrywa ze smartfonem!!!”

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.